על מיזם נפשות

מיזם נפשות פועל למען העלאת המודעות לתחום בריאות הנפש במרחב הציבורי באמצעות אירועי תרבות ואמנות.  

ביוזמת “נפשות“, מתקיים מידי שנה "שבוע עושים נפשות" - שבוע שלם שבו אקטיביסטים בתחומי האומנות והנפש מייצרים מפגשים במרחב הציבורי התורמים להכרות של הציבור הרחב עם תחום בריאות הנפש ועם אנשים המתמודדים עם מצוקות בתחום זה. במהלך השבוע מתקיימים אירועים רבים ומגוונים, כולם ביוזמת ארגונים, מקומות ובעיקר אנשים שחברו למטרה: להעלות למודעות ציבורית בעיר את עולם בריאות הנפש, ולהפחית את הסטיגמה כלפי אנשים המתמודדים עם מצוקות נפשיות ובני משפחותיהם.

 

 שבוע עושים נפשות החל כיוזמה ירושלמית ובשנתיים הראשונות האירועים התקיימו במרחב הציבורי בירושלים. בשנת 2020, בשל הריחוק החברתי וההגבלות סביב מגיפת הקורונה, התרחבה הפעילות מבחינה גיאוגרפית והאירועים היו בעיקר וירטואלים. קפיצה זו הובילה לכך שכיום שבוע עושים נפשות מתוכנן להיות בפריסה ארצית עם מוקדים בצפון בדרום במרכז וכמובן בירושלים. 

          סיכום במספרים של שבוע עושים נפשות 2020 

מעבר לאירועי "עושים נפשות" - שבוע בריאות הנפש, מקדם מיזם נפשות עשייה משמעותית לאורך כל השנה, על מנת לשנות את השיח הקיים ולהעלות למודעות הציבורית את החשיבות בעיסוק בנושא. הן עבור האנשים החווים מצוקות נפשיות, הן עבור הסובבים אותם (בני משפחה וחברים), והן עבור כל אחת ואחד מאיתנו - כדי שנלמד להיות אמפתיים, לשתף ולפנות לקבל עזרה בעת משבר בלי בושה מהסטיגמה.

אנו מאמינים כי באמצעות מפגשים אנושיים המערבים אמנות, יצירה ושיח, ניתן יהיה להגיע ללבבות רבים. 

אנו מאמינים כי העלאת המודעות לתחום בריאות הנפש היא אחריות של כולנו כלפי הקהילה בה אנו חיים, וכלפי הפרטים המרכיבים אותה.

פגישה של צוות נפשות שעסקה במהות המיזם עבור כל אחד וכקבוצה 

פגישה של צוות נפשות שעסקה במהות המיזם עבור כל אחד וכקבוצה 

השותפים שלנו:

hess logo+title (3).jpg
Tauber logo.jpg
logo color transparent background.png